eTwining projekt "Fraktalna mrežaonica za mlade"
Autor: Administrator , 21. 7. 2022.

ETwinning projekt "Fraktalna mrežaonica za mlade" predviđen je za adolescente u  školama, za učenike od 7. do 4. razreda srednje škole koji se osmislile profesorice Martina Kosec Rebac i Kristina Škaler, s dugogodišnjem znanem i iskustvom u crtanju fraktala.

Projekt je započeo u prosincu i predviđen je u trajanju od 6 mjeseci gdje smo svaki mjesec realizirali jedan zadatak te uspješno završili projekt odnosno 6 zadataka do mjeseca lipnja.

U projektu je sudjelovalo 16 osnovnih i srednjih škola ih RH i 1 iz BiH. Iz naše škole, projektu su se priključili učenici 8. razreda s razrednicom i pedagoginjom škole. Sudjleovalo je 9 učenika, a aktivnosti su se provodile na satovima razrednog odjela.

Crtanje fraktala ima za cilj razvijati potencijal djece i odraslih. Tehiika crtanja fraktala, osim što je zabavna i opušta, također poboljšava koncentraciju, potiče kreativnost, raspoloženje, daje fokus na bitno, približava ne samo likovnoj umjetnosti već i upoznavanju samoga sebe, svojih potencijala, a pritom se vježba i fina grafomotorika.

U prilogu možete pogledati sažetak našeg projekta kao i neke od naših radova, a cjelokupni i detaljni tijek projekta i radova nalaze ze na TwinSpaceu - platformi koja nam je služila za komunikaciju i izlaganje radova, a nakon uspješno završenog projekta dobili smo i oznaku kvalitete za projekt.