Izlet na Krk
Autor: Administrator , 9. 6. 2016.

Učenici mlađih razreda OŠ Centar te PŠ Orehovica  i Pašac, petak 3.6.2016. upoznavali su prirodne i kulturne ljepote otoka Krka.
Autobusom smo preko Krčkog mosta došli do mjesta Malinska gdje su nas dočekali roditelji naše Hane i počastili najdražom hranom- pizzom. Punih trbuščića i zadovoljni krenuli smo do Punta. Čekao nas je brodić kojim smo po mirnom moru stigli na otočić Košljun. Crkvica je bila prva točka našeg razgleda otočića. Nakon kratkog predavanja o njenoj prošlosti koje smo znatiželjno poslušali krenuli smo u muzej u kojem su izloženi predmeti kojima su se koristili naši preci. Puni dojmova krenuli smo prema Baški. Akvarij je prelijep. Vidjeli smo raznolike morske stanovnike : ribe ,rakove,morske konjice,pa čak i morskog psa modrulja. Završni dio izleta proveli smo na Veloj  plaži .Pijesak je poslužio za gradnju bazena ,sakupljanje neobičnih kamenčića. Najhrabriji su šečući po plaži  ispitali toplinu morske vode.
Bilo nam je prelijepo.  "  Sve što je lijepo kratko traje! "
Veselimo se novim izletima i terenskim nastavama.

Učiteljica Jasna Citković i 3. razred