Predstavljanje projekta Škole na edukaciji Treninga životnih vještina
Autor: Snježana Carević Tomac, 25. 2. 2015.

Dana 20. veljače održan je drugi dio edukacije Treninga životnih vještina za nastavnike Primorsko- goranske županije. Program se sastojao od dva dijela. Na prvome dijelu prikazani su primjeri dobre prakse s prošlogodišnjih projekata, a u drugome su se dijelu provodile praktične radionice. Pozvana je i naša škola da svojom prezentacijom prikaže ostalim sudionicima primjer obrade jedne teme.

Prikazan je i pohvaljeni video uradak učenika 5. razreda  " Gutači reklama" te je nastavnica Sanja Kukić Katalinić prezentacijom ukazala na prednosti i izazove u radu s inkluzijom. Naglasak je stavljen na postizanju pozitivnog razrednog ozračja i snažnoj motivaciji  u procesu nastajanja projekta te ravnopravne uključenosti svih učenika. Učenici su ovim projektom prikazali uspješnu ovladanost temama s radionica Treninga životnih vještina koje su provodili tijekom cijele godine na satovima razrednih odjela. Završni je projekt bio odraz njihove kreativnosti i zajedništva. Najavljen je i ovogodišnji projekt koji, prema riječima organizatora, svi nestrpljivo iščekuju s obzirom na to da doista pruža primjer dobre prakse i poticaj svim učiteljima u provođenju radionica TŽV-a.

Priloženi dokumenti:
Projekt_TZV_-_novi.ppt (1.55 MB)