Predstava nasilje
Autor: Snježana Carević Tomac, 20. 12. 2013.

Predstava "Nasilje, za nasilje nema opravdanja"

U okviru kampanje "Živim život bez nasilja", učenici sedmog i osmog razreda, pogledali su u HKD-u, 12. prosinca 2014.   predstavu "Nasilje, za nasilje nema opravdanja" u režiji Zijaha Sokolovića.

Predstava „Nasilje, za nasilje nema opravdanja“ dio je THE/ARTO projekta edukacije djece kroz umjetnost koji su u Hrvatskoj pokrenuli Zijah Sokolović i Dražen Šivak, glumac i asistent na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, a koji je nedavno gostovao u našoj školi s predstavom Rođenje. Glumci teatra THE/ARTO koji su izveli predstavu  gledateljima su pokazali koje sve vrste i razine nasilja postoje, te koje je ponašanje prihvatljivo, a koje nije. U programu su sudjelovali i jazz pijanist Matija Dedić, glazbeni bend „Apokalipso“ te glumac Zlatan Zuhrić koji je uz Sandru Veber bio i voditelj programa.

Cilj je ovog projekta informiranje zajednice, pogotovo mladih o problemu nasilja i prevenciji. Tekst predstave je pisan u suradnji s psiholozima i sociolozima, kako bi bila što prilagođenija uzrastu  kojem je namijenjen.

Učenici i učitelji koji su gledali predstavu imaju pozitivno mišljenje o cijelom projektu i o samoj predstavi.