Tomislav Topić - osvojeno 3. mjesto u čitanju naglas
Autor: Snježana Carević Tomac, 25. 10. 2013.

Natjecanje u čitanju naglas

Učenici osnovnih škola naše županije uključili su se u akciju "Natjecanje u čitanju naglas" koje se organizira u okviru Europske godine čitanja naglas "Čitajmo naglas, čitajmo zajedno". Akcija je zamišljena kao natjecanje za učenike osnovnih škola od 3. - 8. razreda u dvije kategorije. Prva za učenike od 3. – 5. i druga za učenike od 6. – 8. razreda.

Cilj je ove akcije poticanje čitanja i čitanja naglas, razvoj čitalalačkih navika, popularizacija knjige te poticanje pozitivnog natjecateljskog  duha.

Organizatori natjecanja na nacionalnoj razini su Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva i Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak, a na lokalnim razinama provode je školske i narodne knjižnice, osnovne škole, Gradovi i Županije.

Finalno natjecanje održat će se 13. studenog 2013. godine na Interliberu.

Natjecanje u čitanju naglas, za našu županiju, održalo se 23. listopada 2013. u Dječjem odjelu Stribor. Prosudbenu komisiju činile su: prof. dr. sc. Karol Visinko, Verena Tibljaš i Alica Kolarić, obje diplomirane  knjižničarke.

U natjecanju se je ocjenjivalo sljedeće:
- kreativnost uvodnog dijela,
- jasnoća i razgovijetnost,
- izražajnost u nastupu,
- složenost teksta,
- razumijevanje pročitanog,
- sveukupni dojam.

U prvoj kategoriji predstavila nas je učenica 4. razreda Victorija Botički koja je čitala dio „Šume Striborove“ Ivane Brlić Mažuranić.

U drugoj kategoriji za našu je školu čitao Tomislav Topić, učenik 6. razreda, koji je odabrao ulomak iz romana „Trojica u Trnju“ Pavla Pavličića. Tomislav je zauzeo visoko treće mjesto. Čestitamo!!!