UČENIČKA ZADRUGA "SUŠAK"
Autor: Administrator , 30. 4. 2013.

Učenička zadruga «Sušak», Rijeka objedinjava rad likovno-estetske sekcije i tekstilno-dizajnerske sekcije u nižim i višim razredima.

I ove godine Zadruga će surađivati sa udrugom «Ruta» iz Cresa i po treći  put s udrugom «Žmergo» iz Opatije. Planiramo sudjelovati na Županijskoj smotri učeničkih Zadruga te na prigodnim prodajnim izložbama za Božić i Novu godinu te Dan škole. Također ćemo se uključiti u aktualna događanja u gradu tijekom šk. godine (eko akcije, obilježavanja Dana vode i sl.)

Za rad sekcija  zaduženi su učitelji Silvana Konjevoda, Jasna Citković, suradnica Mirjana Mauhar, domar te pomoćno osoblje škole.

Učenici kroz Zadrugu stječu radno-tehničko, ekonomsko i društveno obrazovanje te socijalizacija među vršnjacima i ostalim školama. Naša Zadruga kroz postojeće sekcije nastoji realizirati i etnologijski i eko odgoj.

Zadruga također surađuje i s roditeljima koji se povremeno uključuju u praktičan rad sekcija (filcanje vune).

Ove godine na Smotri zadruga PGŽ u Bribiru predstavili smo se kao i uvijek sa radovima od vune, prezentirali smo proces filcanja - a tema je bila sv. Vid (i trešnje).