Hlapić u Striboru
Autor: Administrator , 1. 2. 2013.

HLAPIĆ U STRIBORU

Odazvati se pozivu na druženje Gradske knjižnice Rijeka – Dječjeg odjela Stribor uvijek znači dobru zabavu. Osim zabave tu je obavezno i onaj edukacijski dio koji prođe nekako neprimjetno iako je itekako prisutan.

Ovoga puta suradnja sa Učiteljskim fakultetom u Rijeci urodila je predstavom Čudnovate zgode šegrta Hlapića. Budući učitelji, sadašnji studenti, uprizorili su ovaj klasik dječje književnosti Ivane Brlić Mažuranić. Prije same predstave studenti su ispričali najvažnije momente iz života autorice, a na kraju su popričali sa djecom o likovima i o tome kako im se svidjela predstava u cjelini.

Osim naših učenika 3. razreda prisutni su bili i učenici 2. razreda OŠ „Brajda“.

Druženje se nastavilo i nakon službenog djela. Fotografiranje sa glumcima i davanje izjava za Školski Novi list bio je dodatni doživljaj.

Učenici su jako zadovoljni ovakvim načinom prezentacije književnog djela. Budući im je to i ovogodišnja lektira sigurno će jako dobro zapamtiti ovo druženje i iskoristiti ga u svojem radu.

Ova je suradnja upriličena povodom obilježavanja 100. godišnjice objavljivanja romana, a osim ove suradnje održan je niz „Hlapićevih majstorskih radionica“ te pokrenuta akcija pronađimo najstarijeg Hlapića kojoj se je priključila i naša škola. Iz naše smo knjižnice posudili izdanje iz 1957. godine koje će biti izloženo na završnoj izložbi „Hlapićeva baština“.

Akciji se možete priključiti i vi pronađete li neko izdanje koje su čitale vaše mame, bake…