Međusektorski edukativni program "Zdravstvena sigurnost stanovništva u zelenoj tranziciji - održivi razvoj urbane sredine i klimatska neutralnost u Primorsko-goranskoj županiji" 2024.
Autor: Tina Bošković Sertić, 18. 1. 2024.

Učenici 6.razreda sudjelovali su u županijskom programu "Zdravstvena sigurnost stanovništva u zelenoj tranziciji - održivi razvoj urbane sredine i klimatska neutralnost u Primorsko - goranskoj županiji". Program je proveden u našoj školi. Učenici su prvo imali prilike poslušati predavanje o važnosti odvajanja i pravilnog zbrinjavanja otpada, a zatim je uslijedila eko radionica.

Od različitih vrsta kućnog otpada kojeg su učenici vrijedno prikupljali uoči održavanja ove radionice, učenici su uz stručno vodstvo izrađivali nove uporabne ili ukrasne predmete s ciljem smanjenja otpada.

Uz ovu aktivnost, u školi je postavljena i izložba s eksponatima u prostoru prizemlja tako da su svi učitelji u sklopu redovnog kurikuluma iskoristili priliku da s učenicima obiđu izložbu i u kratkim crtama povedu diskusiju o zagađenju prirode i okoliša.

U cilju što kvalitetnije provedbe eko aktivnosti nastavit ćemo i dalje sudjelovati u sličnim radionicama te obilježavati sve značajne ekološke datume.