Prvašići uživali u Gradskom kazalištu lutaka
Autor: Snježana Carević Tomac, 16. 12. 2011.

16.12.2011. u 9 i 30 sati imali smo zakazan sastanak sa lutkama iz Gradskog kazališta lutaka Rijeka. I to ne bilo kakvim lutkama. Točno smo znali koga idemo upoznati. A upoznali smo Paleta – koji je ostao sam na svijetu, njegovu mamu i njegovog tatu. Predstava je rađena prema priči Pale sam na svijetu Jensa Sigsgaarda, ali je premještena u okruženje danas jako dobro poznato svoj djeci – trgovački centar.

Više slika pogledajte u fotogaleriji.

Bogdana Čiča, knjižničarka

Autor predstave Vjeko Alilović rekao je:

Jedna od možda najintrigantnijih priča o tome kako se ponaša čovjek, točnije dijete, u situaciji kad ostane sam, potaknula me na razmišljanje o tome koliko su i na koji način, djeca, a i roditelji, sami u ovakvom svijetu u kojem mi danas živimo. Možemo reći da se i naš svijet, doduše, malo i reducirao, jer nas stalno zovu u razne trgovačke centre “u kojima ćemo pronaći sve za svakoga”. Roditelji i djeca danas odlaze na izlet u trgovačke centre, tamo ima svakakvih stvari, za male i velike. Pokretnim stepenicama otkrivamo nove “kontinente”, koji nas zovu u istraživanje i provjeravanje  ljudske pohlepe.

Nekad smo toliko zaluđeni sa svim tim stvarima da zaboravljamo ljude oko sebe. Zaboravljamo na to koliko smo važni jedni drugima. A nekad zaboravimo i vlastitu djecu.

Želja mi je da kroz predstavu “Pale” pokažem kako je naš svijet postao uzak i koliko su djeca postala sama u tom našem uskom i stresnom “svijetu”.

U predstavi smo uživali svi i mali i veliki te kroz šarenilo boja, zanimljivu scenografiju,  prekrasne lutke i odličnu glumu ponovili  kako smo jedni drugima najveće bogatstvo.

Više slika pogledajte u fotogaleriji.

Bogdana Čiča, knjižničarka