Ekskurzija učenika makedonskog jezika (po modelu C) u Makedoniju
Autor: Administrator , 9. 11. 2010.

U sklopu Škole djeluje odjel za učenje makedonskog jezika i kulture po modelu C. Odjel pohađa 15 učenika i vodi ga učiteljica makedonskog jezika i kulture Natalija Lekovska.U ekskurziji je sudjelovalo trinaest učenika i tri učitelja.U želji povećanja kvalitete rada i osiguranja zornosti doživljaja značajki države čiji jezik, kulturu, povijest i folklor učenici upoznaju i uče te na taj način postizanja motiviranosti za rad i produbljivanja osjećaja prema zemlji ostvarili smo stručnu školsku ekskurziju u Makedoniju.

Obišli smo Skopje (muzej voštanih figura, narodni teatar, muzej holokausta i ustavni sud Makedonije), Ohrid ( tvrđava cara Samuila, katedrala svete Sofije, crkva Sv. Klimenta), posjetili školu „Bratstvo i jedinstvo“ u Ohridu, Sveti Naum, planinu Galičicu, itd.

Svi predviđeni ciljevi su ostvareni. Prekrasna arhitektura, brojne povijesne činjenice, ljepota krajolika, poljoprivredna prostranstva jabuka, duhana, bresaka, trešanja, aktivni vulkan, kustosi muzeja, divni ljudi koje smo susretali, vodič koji je tijekom puta znao dobro motivirati učenike i s ljubavlju prenijeti svoje bogato znanje učinili su kod svih sudionika oduševljenje prema Makedoniji. Tijekom cijelog obilaska pratilo nas je sunce.  yes