Daj ruku-useli knjižnicu!
Autor: Tina Bošković Sertić, 21. 12. 2023.

Učenici Osnovne škole Centar pridružit će se simboličkoj zajedničkoj akciji - prijenosu knjiga od ruke do ruke, putem ljudskog lanca, kojim će se nekoliko stotina naslova prenijeti od stare lokacije Središnjeg odjela knjižnice do nove lokacije. Naime, u Art kvartu Benčić, u tijeku su posljednji koraci preseljenja i dovršetka nove zgrade Gradske knjižnice Rijeka. Projekt nastanka prve prave središnje zgrade Gradske knjižnice Rijeka privest će se svome kraju u četvrtak, 21. prosinca 2023. godine. Toga dana obnovljena zgrada bivše tvornice cigareta zasjat će punim sjajem kao prostor kulture, stvaranja i dijaloga - prava suvremena knjižnica. Planirani početak puta knjiga od ruke do ruke je četvrtak, 21. prosinca u 13 sati. Uz učenike naše škole, akciji se priključuju i zaposlenici kako bismo na ovaj jedinstven način, svi zajedno obilježili useljenje Gradske knjižnice Rijeka u svoj novi dom.

Velik je to trenutak za svih jer će mnogi učenici u novoj knjižnici  sigurno provoditi mnogo vremena i razvijati čitateljsku kulturu. Učenici Osnovne škole Centar pridružit će se simboličkom obilježavanju zajedničkom akcijom - prijenosom knjiga od ruke do ruke, putem ljudskog lanca, kojim će se nekoliko stotina naslova prenijeti od stare lokacije Središnjeg odjela Filodrammatica, do nove lokacije u kvartu kulture “Benčić”.

Ova zajednička akcija naziva Daj ruku – useli knjižnicu!, u jednom će trenutku knjigama spajati Korzo i novu knjižnicu u impresivnu vizuru!