72 sata bez kompromisa
Autor: Administrator , 13. 10. 2023.

Najveći svjetski volonterski maraton mladih, “72 sata bez kompromisa” održava se jubilarni, deseti put u Hrvatskoj. Po četvrti put u kontinuitetu održava se i u Rijeci, ove godine pod geslom “Ostavi trag”. Ovaj međunarodni projekt u Hrvatskoj se organizira deseti put u partnerstvu nekoliko udruga mladih, u sedamnaest gradova i dvije općine. Projekt u Rijeci organizira Ured za mlade Riječke nadbiskupije. Pokrenuli su ga prije četiri godine mladi koji aktivno djeluju u Uredu za pastoral mladih Riječke nadbiskupije.

U sklopu projekta koji je za cilj imao promovirati volontiranje među mladima, potaknuti ih da budu pokretači promjena u svojoj lokalnoj zajednici i pokazati koliko se zajedničkim snagama može napraviti promjena u kratkom vremenskom periodu, učenici 6. i 7. razreda naše škole, u petak 13. listopada, posjetili su promotivni štand Udruge Portić i donirali slikovnice i dječje knjige. Usput su upoznali nove volonterske aktivnosti i projekte Udruge s kojom, već dugi niz godina, imamo uspješnu suradnju.

Uz novčane donacije, Udruga Portić će obnoviti ormarić za knjige, a neki od doniranih naslova, sigurni smo, pronaći će svoje novo mjesto ondje.