Posjet učenika osmih razreda Vukovaru
Autor: Vjeran Starčić, 15. 9. 2023.

Učenici osmog razreda u pratnji razrednice Ane Bilen zaputili su se u utorak 12. rujna u Vukovar, grad bogate povijesti i kulture. Za učenike ovaj posjet nije samo obično putovanje već i prilika za učenje, razumijevanje i zajedništvo. Posjetili su Memorijalni centar Domovinskog rata gdje su imali priliku vidjeti  zrakoplove, tenkove, raketne bacače i mnoge druge oblike naoružanja.

Zatim su obišli Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata gdje su se prisjetili važnosti mira i pomirenja. Posjet vukovarskoj bolnici omogućio je učenicima da vide stvarne uvjete i izazove s kojima se suočavalo medicinsko osoblje i ranjenici. Saznali su mnogo o hrabrosti i humanosti medicinskog osoblja. Učenike je posebno oduševio simbol hrvatskog zajedništva – Vodotoranj. Uz navedeno posjetili su još i Spomen dom hrvatskih branitelja, Ovčaru, Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Također, učenici su sudjelovali u kvizu znanja unutar projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ i osvojili prvo mjesto. Ovim putem još jednom čestitamo našim vrijednim učenicima.

Nakon dana ispunjenog učenjem i emocijama, učenici su se vratili kući s dubokim poštovanjem prema Vukovaru, žrtvama i herojima. Vukovar kao grad hrabrosti nosi snažnu poruku koju su i učenici ponijeli u svojim srcima – važno je izgraditi mir, poštivati raznolikosti i ne zaboraviti žrtve koje su svoj život dale za slobodu.