2014-03-28 20:15:00

Eko projekt "Ovčje runo, vrijedne ruke i ljubavi puno"

Započelo je provođenje školskog projekta s kojim smo se prijavili na Emmezetin natječaj za eko projekte. Nazvali smo ga "Ovjčje runo, vrijedne ruke i ljubavi puno".

U projekt smo se uključili početkom ove kalendarske godine. U njemu sudjeluje 4. razred učiteljice Jasne Citković, a razredna voditeljica projekta je Tija Filipović.

Kako su tekle pripreme i realizacija ove ekološke i humanitarne akcije, opisala nam je naša koordinatorica projekta, socijalna pedagoginja Mirjana Mauhar u slijedećem tekstu:

 

 

OVČJE  RUNO, VRIJEDNE RUKE  I  LJUBAVI  PUNO

Proljeće je u našem četvrtom razredu počelo vedro i veselo. Glavni junaci njihovih priča su njihovi kućni ljubimci i njihove svakodnevne vragolije. Kako  svi u razredu imaju ponekog kućnog ljubimca, svakodnevno se ovdje izmjenjuju iskustva i čuju hrpe pitanja tipa „ Kako spasiti trosjed od mačijih šapa“ „Gdje se kupuju najslasnije klope za zamorce“ „Kako psu objasniti da olovka služi za pisati a ne za gristi?“ „Što će reći  „ uči“ kad na zadaći u bilježnici skuži ptičje korake“ i tako u nedogled.

Odgovore na ova i niz drugih pitanja naši vrijedni četvrtaši odlučili su potražiti kroz svoj projekt kojim žele obradovati svoje ljubimce i pomoći onim životinjama koje nisu imale sreće da nađu tako vesele i privržene prijatelje.

Tijekom ožujka družeći se s Aleksandrom Bakarčić i njenom Zarom igrali su se i učili na igralištu kako se odnositi prema psima da bi nam oni bili iskreni prijatelji u igri i životu. Da četvrtaši nisu sebičan svijet vidimo po tome što su na druženje i učenje pozvali i svoje prijatelje iz drugih razreda. Bio je to susret za pamćenje. Dojmovi prekrasni…Pola bi razreda željelo biti veterinarima kad porastu.

Prava akcija nastupa na pjena partiju gdje se filcaju vunene prostirke. Pjenilo se, stiskalo, curilo na sve strane, ali vrijedne ruke nisu odustajale pa se vuna morala predati i pretvoriti u tople prostirke. I gle čuda četvrtaši su i na TV stigli… Kanal RI posnimio je njihov vrijedni rad pa su se nekako „uobrazili“.

 

Mirjana Mauhar, prof.


Osnovna škola "Centar" Rijeka