PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

TEEN CAP
Autor: Snježana Carević Tomac, 7. 11. 2016.

Udruga roditelja „Korak po korak“ organizira i provodi seminare za učitelje i stručne suradnike u svezi mnogih tema pa tako i za CAP program.

CAP (čit. kap; akronim od Child Assault Prevention) program je program primarne prevencije zlostavljanja koji osnažuje djecu u sprječavanju napada od strane vršnjaka, napada nepoznate osobe (otmica) i napada od strane poznate odrasle osobe. CAP nastoji integrirati najbolje izvore pomoći u zajednici kako bi se smanjila ranjivost djece i mladih na verbalno, fizičko i seksualno zlostavljanje.

Ovaj put, održala se dvodnevna edukacija (4. i 5. 11. 2016.g.) na području Grada Gospića i okolice, Ličko senjske, Primorsko goranske i Zadarske županije). Cilj je seminara osposobiti djelatnike osnovnih i srednjih škola za primjenu Teen CAP programa prevencije zlostavljanja djece.

Teen CAP program provodi se u Hrvatskoj od 2008. godine, a verificiran je od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta od 2009. godine. Više o CAP programu možete vidjeti na web stranici Udruge – www.udrugaroditeljakpk.hr.

Edukaciju su iz naše škole prošle pedagoginja Snježana Carević Tomac, učiteljica informatike Andrea Lussini i knjižničarka Bogdana Čiča.

S provođenjem TEEN CAP-a započet ćemo ove školske godine te nastaviti s osnovnim CAPom koji se u našoj školi provodi već nekoliko godina.