PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Održana večer matematike
Autor: Administrator , 13. 12. 2019.

Četvrtak, 12. prosinca  od 18 do 19 sati održana je u školi večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Zajedničko druženje i rad na zadacima učenika, roditelja i učitelja protekao je u izuzetno zabavnom raspoloženju. Znatiželja i kreativnost svih uključenih oplemenila je večer.

Večer matematike  skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematičke nalik je sajmu. Učenici sa roditeljima obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima bili su pripremljeni na klupama, a „dežurni matematičar“ (učenik) pomogao im je pri njihovoj provedbi. Ovim putem zahvaljujemo učenicima viših razreda koji su pomogli u provedbi ove Večeri (Enei Sušanj, Tei Krešić, Gabrijeli Bakarčić i Valeri Drača)

Zahvaljujemo svim sudionicima koji su rješavajući matematičke probleme kroz igru i zabavu uveličali ovu večer.