PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Svjetski dan siromašnih- poziv
Autor: Snježana Carević Tomac, 15. 11. 2017.

Sljedeće će se nedjelje, 19. studenoga, obilježiti 1. svjetski dan siromašnih koji je ustanovio papa Franjo, pozivajući time čitavu  zajednicu da pruži ruku siromasima, slabima, potrebitima, muškarcima i ženama čije se dostojanstvo gazi.

Papa Franjo kaže: „ Siromaštvo nas svakodnevno izaziva na tisuće načina, na licima obilježenima trpljenjem, marginalizacijom, ugnjetavanjem, nasiljem, mučenjem i utamničenjem, ratom, oduzimanjem slobode i dostojanstva, neznanjem i nepismenošću, zdravstvenim hitnim slučajevima i nezaposlenošću, trgovinom ljudima i ropstvom, egzilom, krajnjom bijedom i prisilnom migracijom. Siromaštvo ima lice žena, muškaraca i djece koje se izrabljuje te koje gazi izopačena logika moći i novca."

Pozivamo roditelje, učitelje i učenike da na taj dan svoj pogled usmjere prema svima onima koji pružaju svoje ruke te traže našu pomoć i solidarnost. Taj dan predstavlja poticaj svima da reagiraju protiv kulture odbacivanja, a da prihvate kulturu susreta. Svi ljudi, neovisno o svojoj vjerskoj pripadnosti, pozvani su na otvorenost i dijeljenje sa siromasima putem konkretnih djela solidarnosti i bratstva.

Odlučili smo se priključiti obilježavanju Svjetskog dana siromašnih prikupljanjem namirnica potrebnih za doručak (čajeva, pašteta) za korisnike usluga Prihvatilišta za beskućnike Ruže svetog Franje na Kozali.

Unaprijed hvala svima koji se odazovu pozivu.

Završetak akcije 17.11.2017.