Međunarodni dan sreće
Autor: Administrator , 19. 3. 2021.

Danas smo u našoj školi obilježili Međunarodni dan sreće, a proglasili su ga Ujedinjeni narodi 20. ožujka 2012. godine.

Projektne aktivnosti provedene su s učenicima razredne nastave te s učenicima 7. i 8. razreda. S učenicima razredne nastave razgovarali smo o sreći i načinima na koje druge možemo učiniti sretnima. Na pitanje o tome što učitelje čini sretnima dali su vrlo šaljive i zanimljive odgovore koje možete pogledati u videu ovdje.

Učenici 7. razreda na satu razrednika ispunjavali su Moj sretni dnevnik u kojem su se prisjećali  sretnih trenutaka.

Učenici 8. razreda napravili su plakat nakon odgledanog filma Duša (engl. Soul) na  kojem su prikazali i oslikali glavne likove te napisali najdraže citate i lijepe misli iz filma. Film  govori o važnosti malih stvari u životu i uživanju u svakome trenutku.  Sreća se često krije u malim stvarima, a na nama je da ih  osvijestimo, otkrivamo i cijenimo.

Učenici 8. razred proveli su istraživanje u svom razredu s učiteljicom hrvatskog jezika i školskom knjižničarkom na temu sreće. Naime, bilo je mnogo pitanja na koja su učenici odgovarali. Jedno od pitanja je bilo Što je za njih sreća? Saznali smo da je za neke sreća kada rade ono što vole, kao na primjer slušanje muzike, provođenje vremena sa obitelji i prijateljima te kućnim ljubimcima. Kad je sunčano vrijeme, oni su sretni. Sretnima ih čine školski praznici, koji su nam sve bliže. Saznali smo da su neki jako sretni i dok se odmaraju i utonu u san. Neke od njih čini ljubav sretnima te su tu bila brojna imena simpatija, ali njihova će imena ostati tajna. Sljedeće je pitanje bilo: Kako oni usrećuju ljude oko sebe? Nasmijavanje drugih je bilo najčešći odgovor jer tako izazovu osmijeh na licu kod svojih prijatelja. Neki su podijelili što njih čini sretnima. Na ovo smo pitanje dobili mnoštvo odgovora, kao na primjer: ljudi koje volimo, treninzi, kućni ljubimci, a neke čak i škola.