PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Učenici trećeg razreda obilježili su Dan ljubaznosti u sklopu eTwinning projekta Me, Myself&I.
Autor: Nedjeljka Debelić, 13. 11. 2020.

Projekt “Ja i sva moja lica” (Me, Myself & I) nastao je s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici. Učenici će učiti o mentalnom zdravlju, primijeniti trenutno iskustvo kao i učiti o mentalnom zdravlju kroz različite i zanimljive aktivnosti. Također, učenici će imati priliku surađivati s učenicima iz drugih škola, čuti primjere dobre prakse i prihvatljive obrasce ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja.

Cilj projekta “Me, Myself & I” je promovirati važnost dobrog mentalnog zdravlja kod djece kroz različite, djeci primjerene aktivnosti, te ih potaknuti na prepoznavanje emocija, traženje podrške i primjereno komuniciranje unutar vlastite zajednice i šire u svrhu brige i očuvanja kako vlastitog, tako i mentalnog zdravlja zajednice. Uz to, djeca će moći prepoznati i primijeniti zdrave obrasce ponašanja kroz zanimljive aktivnosti te će moći učiti jedni od drugih, kroz iskustvo.

Učenici 3. razreda u projekt su uključeni od početka godine te su sudjelovali u izradi maskote projekta s radom SOVE MUDRICE. Također su obilježili Dan mentalnog zdravlja 10.10.2020. te danas iznimno aktivno sudjelovali u obilježavanju Dana ljubaznosti.

Učenici su kroz nekoliko aktivnosti obilježili ovaj dan. Pisali su poruke prolaznicima kako bi im uljepšali dan, skupljali hranu za socijalnu samoposlugu u Rijeci, pisali ljubazne poruke prijateljima, prijateljicama, obitelji, učiteljici, ravnateljici i pedagoginji škole.

Njihov uradak možete vidjeti ovdje.