PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Okupani bojama- PŠ Orehovica
Autor: Administrator , 31. 5. 2017.

U utorak, 30. svibnja, realizirana je suradnja između Područne škole Orehovica i Doma učenika Sušak pod vodstvom učiteljice Marijane Kasunić u Područnoj školi Orehovica i  odgajateljice učeničkog doma na Sušaku, profesorice Jelene Cetinja Vukelić.

Tema druženja  bila je oslikavanje zida Područne škole Orehovica uz  pomoć učenika iz doma koji su svojom kreativnošću i inovativnošću dali  novi duh školi. Srednjoškolci su se svojim dolaskom najprije predstavili učenicima od prvog do četvrtog razreda te se međusobno upoznali i podružili. Za učenike područne škole bio je to jedan važan susret gdje su mogli puno toga  naučiti i doznati od svojih novih prijatelja.

Nakon druženja, mlađi su učenici dobili zadatak nacrtati na listu papira svoj zamišljeni cvijet iz mašte kojeg će kasnije naslikati na zidu škole. U isto vrijeme, stariji kreativci upustili su se u avanturu oslikavanja zida čija je tematika pejsaž. Mašta je učinila čuda pa su iz toga razloga nastala prava umjetnička djela učenika srednjoškolaca kao i onih najmlađih umjetnika.

Učenici i njihovi mentori  oduševljeni su realiziranom  likovnom aktivnošću koja je urodila plodom i zasigurno će se ponoviti kroz neki drugi ili sličan oblik aktivnosti kroz koje će učenici moći pokazati svoje sposobnosti, vrline i kvalitete.